Feed 10 People for $3.90

November 17, 2021

Yes, it IS possible...I know it's hard to believe at first.

I have actually made it for less than a few dollars for our large family (we have 13 children).

We have a farm so the chickens give us our eggs and we grow our veggies... and the boys hunt and fish, so we always have wild game or fish of some sort.

The rice I buy is in bulk, so that saves a lot.

Yet, if you had to buy everything from the store...you could do it cheaply (although inflation is killing the grocery budget!)

Pax Christi, Walt & Wendy and the entire Cukierski family

Here's the video...

 




Leave a comment

Comments will be approved before showing up.